Vizes vb hírek

Daruval emelték ki a vízből, reggel már a magyar váltóban úszott

Futó Csaba
Futó Csaba

újságíró. 2017. 07. 28. 13:00

Korábban a témában:

A magyar férfi 4×200-as gyorsváltó tizedik lett a 17 fős mezőnyben, így nem jutott be a szám döntőjébe. Ahogy Kozma Dominiktől megtudtuk, nem a jelenlegi volt az eredeti felállás, de Márton Richárd és az edzője jelezték, hogy ő nem érzi jól magát, így végül Telegdy Ádám ugrott be a helyére.

Legközelebb Ádinak is több ideje lesz felkészülni, mert tegnap vacsoránál tudta meg, hogy egy jó 200 hát után – ami után őt is “daruval emelték ki a vízből” – reggel akkor hopi, egy 200 gyors.

– mondta Kozma, utalva rá, hogy mennyire megterhelő menetrendje volt Telegdynek.

Amennyiben döntőbe jutott volna a váltó, akkor Bernek Péter került volna a csapatba, ő az előfutamban pihenőt kapott, mert a délutáni programban 200 háton döntőzik.

Azt mondtuk a Petinek, hogy ő pihenjen, majd mi megoldjuk. Hát jól megoldottuk

– mondta Kozma.

Telegdy szerint szerint sikerült annyit úszni nagyjából, amit eltervezett, de ez a mostani egy jó tapasztalat volt, hogy a későbbiekben majd jobban ráfekszik a 200 hátra.

Németh Nándor szerint kicsit csalódás az eredmény, kicsit nem, mert a váltóból mindenki megtett mindent. Ő büszke mindenkire és a közönséget is kiemelte, ami szerinte megint elképesztő volt.

Grátz Benjámin szűkszavúan csak annyit mondott: nem örül neki, hogy nem jutottak döntőbe.

Ez egy hirtelen váltó volt, ahhoz képest a 10. hely az teljesen rendben van, elégedettek lehetünk

– mondta Kozma Dominik.

Vizes világbajnokság, 6. nap, előfutamok, eredmények:

50 méter férfi gyors
1, FRATUS Bruno (BRA) – 21.51
2, DRESSEL Caeleb Remel (USA) – 21.61
3, GKOLOMEEV Kristian (GRE) – 21.69

16, TAKÁCS Krisztian (HUN) – 22.18 – továbbjutott az elődöntőkbe
18, LOBANOVSKIJ Maxim (HUN) – 22.23 – kiesett

50 méter női pillangó
1, SJOSTROM Sarah (SWE) – 25.25
2, WORRELL Kelsi (USA) – 25.65
3, IKEE Rikako (JPN) – 25.72

19, MOLNÁR Flóra (HUN) – 26.51 – kiesett

100 méter, férfi pillangó
1, DRESSEL Caeleb Remel (USA) – 50.08
2, CODIA Piero (ITA) – 51.09
3, GUY James (GBR) – 51.16

5, MILÁK Kristóf (HUN) – 51.23 919 – középdöntős

10, CSEH László (HUN) – 51.55 – középdöntős

200 méter női hát
1, BAKER Kathleen (USA) – 2:06.82
2, HOSSZÚ Katinka (HUN) – 2:07.30
3, SEEBOHM Emily (AUS) – 2:07.94

11, BURIÁN Katalin (HUN) – 2:09.86 – középdöntős

4 x 200 méter férfi gyorsváltó
1, Australia 7:05.68
2, Great Britain 7:05.79
3, Russian Federation 7:07.21

10, Magyarország 7:11.10 – kiestek
(Németh Nándor, Gratz Benjamin, Telegdy Ádám, Kozma Dominik)

800 méter női gyors
1, LEDECKY Katie (USA) – 8:20.24
2, SMITH Leah (USA) – 8:21.19
3, LI Bingjie  (CHN) – 8:22.92

6, KAPÁS Boglárka (HUN) – 8:28.93

9, KÉSELY Ajna (HUN) – 8:32.01 – első tartaléka a délutáni döntőnek

vissza a címlapra

Ajánlott videó mutasd mind

Kommentek

24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.