Kapás Boglárka döntős, Késely kilencedik 800 gyorson

A vizes vb hatodik napjának délelőttjén is volt kiért, volt miért izgulni a magyar szurkolóknak a Duna Arénában és a tévé előtt. Vízbe ugrottak a világ leggyorsabb úszói, 50 méter gyorson Lobanovszkij Maximért és Takács Krisztiánért szoríthattunk. A nőknél 50 pillangón Molnár Flóra, 100 pillangón a férfiaknál Cseh László, illetve Milák Kristóf harcolt a középdöntőbe. A nőknél Hosszú Katinka mellett Burián Katalinnak lehetett szurkolni 200 háton, majd a 4×200-as férfi gyorsváltó csobbant vízbe. A program végén Kapás Boglárka és Késely Ajna zárt 800 méter gyorson.

4 x 200-as gyorsváltó – férfiak

A magyar csapat kezdőembere, Németh Nándor az első fordulóban a hetedik helyen állt. 100 méternél egyel hátrébb, az utolsó, a nyolcadik helyen érintette a falat. A váltásnál a hatodik helyen adta át a váltót a csapat második emberének, Grácz Benjáminnak.

Grátz Benjámin nagyon jól kezdett, 100 méternél már a harmadik volt. Nagyon szépen, fokozatosan közelítette meg az élen haladókat. Grátz a váltás előtt már kicsit elfáradt, így a hatodik helyen ugrik vízbe Telegdy Ádám. Telegdy hamar visszaesik a hetedik helyre, de nagyszerű hajrával végül a – szokásos – hatodik helyen adta át a stafétát Kozma Dominiknek. Az utolsó 100 méterre az ötödik helyen fordul a 4 x 100-as gyorsváltóval vb-bronzérmes Kozma. A végén már nem sikerült elkapni a holland, japán, amerikai hármast, így az ötödik helyen futottunk be.

Az időeredmény, a 7:11.10-es idővel nem ért döntőt, Magyarország a 10. helyen végzett.

Mindenki megtett mindent, büszke vagyok a csapatra, a közönség pedig még mindig fantasztikus

– mondta Németh Nándor.

Telegdy Ádám elmondta, csütörtök este tudta meg, hogy úszni fog, és szerinte sikerült is jól teljesítenie mind neki, mind a csapatnak. Hozzátette, fiatal még a váltó, sokkal több van bennünk, és úgy érzi, idővel ki is tudják majd hozni magukból.

Jól kiúsztam magam, közel álltam ahhoz, hogy daruval húzzanak ki a vízből

– zárta rövidre a medence partján még lihegő Kozma Dominik.

A vébén ma bemutatkozó Grátz Benjámin szerint az úszásának vége nem olyan lett, amilyet szeretett volna, mivel túlságosan bekezdett, megnyomta az elejét. A végén elfáradt, mondta, pedig idén éppen a táv második felét úszta jobban.

800 m gyors – nők

Kapás Boglárka a négyes, Késely Ajna a kettes pályán úszott ugyanazon selejtezőben. Előbbi szokásához híven nem kezdett erősen. 250 méternél Késely már Kapás előtt találta magát, igaz, a két magyar még mindig csak az ötödik és a hatodik helyen állt.

A táv felénél, 400 méternél Késely már harmadikként fordult, Kapás a középmezőnyben – de jött a táv második fele. Na ugye: ötszáz méternél már Kapás a harmadik, Késely jól tartja magát, a negyedik.

Az utolsó két hossz előtt a második helyért harcolt, míg Késely fantasztikus úszással a negyedikért. Az utolsó 50-en nem változott már az élmezőny.

Kapás Boglárka 8.28.93-mal a hatodik helyen döntős, Késely Ajna viszont a 8.32.01-gyel a kilencedik helyen végzett összetettben, így lemarad a 800 gyors fináléjáról.

Könnyen ment 400-ig, csúnyán szólva nem csináltam semmit, 500 után tudtam, hogy muszáj menni. Nem úsztam ki magam, és szeretném megmutatni, hogy több van bennem, mint amennyi eddig kijött a vébén

– így a szám olimpiai bronzérmese, Kapás Boglárka.

Nem esett túl jól, ez egy nagyon kemény futam volt. Mindent kiadtam magamból, és ha nem is lesz elég az eredmény, örülök, hogy három döntőt úszhattam. Most gőzerővel ráfordulok az ifi-Eb-re.