Gyurta Dániel kiesett 200 mellen

Relatív rövid programot bonyolítottak le csütörtök délelőtt a Duna Arénában. A világbajnokság ötödik napján öt versenyszám előfutamaiban úsztak a versenyzők, benne 100 gyorson Gyurinovics Fannival, 200 háton Bernek Péterrel, és Telegdy Ádámmal, 200 mellen a nőknél Sebestyén Dalmával, a férfiaknál Gyurta Dániellel, és a délelőtt végén egy 4 x 200 méteres női gyorsváltóval (Jakabos Zsuzsa, Késely Ajna, Verrasztó Evelyn, Gyurinovics Fanni)

A nap korábbi történései, eredményei itt.

200 női mell

A magyar női úszók régóta nem tudják megközelíteni Kovács Ágnes olimpiai bajnokunk 2:24-es idejét – pedig annak már 15-17 éve -, így most nem beszélhetünk arról, hogy a 200 női mell hungarikum lenne. Sebestyén Dalma sincs nagy elődje idejének a közelében, aminek az is az oka, hogy ebben az úszásnemben női mezőnyben edzőpartner sincs sok Magyarországon.

Ettől Dalma még ifi Eb-t nyert, csak húsz éves, szép jövő előtt áll, amit itt, a Duna Arénában szeretett volna bizonyítani. Nem is tisztelt senkit a mezőnyben. Jól bekezdett. Ötvennél harmadik, száznál ötödik, a végén pedig kicsit elfáradva a hetedik helyen csapott célba. 2:29,35-ös ideje az idei legjobbja, ami az elmúlt fél év hányattatásait, sérüléseit figyelembe véve szép teljesítmény. Ugyanakkor elmaradt nevezési idejétől, élete legjobbjától, a 2:26.53-tól. A 22. lett.

200 férfi mell

Gyurta Dani egy számára igencsak sikertelen 100 méteres mellúszószámon van túl, így elsősorban magának, másodsorban a szurkolóknak és az ellenfeleknek akarta bizonyítani, hogy bizony nem járt el az idő felette, legerősebb távján, ahol olimpiai, világ és Európa-bajnoki címet szerzett korábban, kell még vele számolni.

Nos, Gyurta a hat futamból a negyedikben, a kettes pályán úszott. 50-nél a negyedik helyen fordult, 100-nál a hatodik helyre csúszott. A közönség üvöltve biztatta Danit, aki 150-nél továbbra is a hatodik helyen állt. Ekkor abban bíztunk, hogy előhúzza a legendás hajráját, utolsó 25 méterét, de ez most elmaradt.

2:11,28-as idővel maradt a hatodik helyen. Ne feledjük, Gyurta a 2013-as barcelonai vb-n 2:07,23-at úszott – akkor ez világcsúcs volt -, azaz négy éve négy másodperccel tudott jobbat. Még két futam volt hátra, ami nem jelentett jót. Végül kiderült, a 17. időt érte el, elúszott a középdöntő. Pont, mint egy éve Rióban.

Az első száz úgy sikerült, ahogy terveztem, de utána nem tudtam ritmust váltani, beleragadtam abba a sebességbe, amiben haladtam. Korábban pont ez volt az erősségem, most nem megy. Nap, mint nap újra kell tanuljam a mellúszást. Most az a cél, hogy Nagy Józseffel vissza tudjak térni arra az útra, ahol voltam

– fogalmazott Gyurta, aki 2003-ban már ott volt a világbajnokságon, azaz ez a nyolcadik vb-je. Nem csoda, ha egyre nehezebben újul meg.