Gyurta Dániel: Nehéz szavakba önteni, milyen a hangulat

Gyurta Dániel fő száma ugyan a 200 méteres mellúszás, de 100 mellen is elindult, ennek a számnak az előfutamait vasárnap délelőtt rendezték. Olimpiai, világ- és Európa-bajnok úszónk a saját futamában is csak a nyolcadik helyen végzett, így már ekkor tudni lehetett, hogy nem lesz ott a középdöntőben, 1:00.76-os ideje pedig végül a 26. helyre volt elég.

Ez egyébként minden idők második legjobb magyar eredménye ezen a távon, viszont jó egy másodperccel elmarad Gyurta országos csúcsától (59.53).

A hangulat fantasztikus volt, nehéz szavakba önteni. Az első 50 métert jónak éreztem, visszafelé kicsit elkapkodtam a mozgást, nem azt a ritmust csináltam, amit edzéseken szoktam, hiszen az abszolút a 200-as felkészülés. Nagyon jól érzem magam erőnlétileg és várom a csütörtöki napot.

Gyurta felkészülését és a formába hozást hátfájdalom nehezítette, de azt mondta, nem foglalkozik vele, ő most csak a 200 méteres mellúszással szeretne törődni.