BUDAPEST, HUNGARY - JULY 23:  Katinka Hosszu of Hungary celebrates victory during the Women's 200m Individual Medley heats on day ten of the Budapest 2017 FINA World Championships on July 23, 2017 in Budapest, Hungary  (Photo by Clive Rose/Getty Images)

Hosszú Katinka a surranópályán nyert ezüstöt

2017. 07. 29. 17:53

Hosszú Katinka ezüstérmes lett a 200 méteres hátúszás döntőjében.

Hosszú az egyes pályán úszott, elképesztő tapsot kapott a bevonuláskor. A rajtot jól kapta el a bajai versenyző, az első 50-nél senki nem lógott ki a mezőnyből, féltávnál Kathleen Baker és Hosszú csatázott az első helyért, majd 50 méterrel később is ők haladtak az élen. A hajrában Hosszú még rátett egy lapáttal, de a címvédő Emily Seebohm is órásit úszott, és végül hiába úszott 2:05.85-ös magyar csúcsot, az ausztrál 2:05.68-cal nyert.

Vizes vb, női 200 méteres hátúszás:

1. Emily Seebohm 2:05.68 perc
2. Hosszú Katinka 2:05.85
3. Kathleen Baker 2:06.48

Hosszú már a medencében nagy ünneplésbe kezdett és verseny után is elmondta, nagyon örül ennek az ezüstnek és természetesen egyéni legjobbjának. Azt mondta, a végére „meghalt”, mindent beleadott, ma nem volt benne ennél több. És készen áll a vasárnapi 400 vegyesre, úgyhogy rohant is levezetni.

Hosszú a hetedik legjobb idővel kvalifikálta magát a döntőbe, a selejtezőjéhez képest lassabb volt, ezért egyáltalán nem volt elégedett. Nagyot küzdött az elődöntőben Burián Katalin is, azonban az ő a tizedik helyet szerezte meg, így kiesett.

A háromszoros olimpiai a kulisszák mögé bepillantást engedő Inside the Forge című facebookos sorozatában elmondta: a 200 hát középdöntője után azt érezte, lehet nem lesz meg a döntő. Végül ugyebár meglett, de nem szereti az ilyen rizikós helyzeteket.

A második középdöntős futamot a sajtóval néztem már, és kérdezték, hogy hogyan értékelem a versenyszámot, én meg mondtam, hogy várjuk még pár percet, mert biztosan mást mondok ha bekerültem, és ha nem.

Előtte, még a Duna Arénából a hotelbe menet Hosszú Katinkáék megláttak egy tankot, Shane Tusup, Hosszú edző-férje pedig megjegyezte, az úszónőnek be kellene szállnia egybe. “Talán majd egyszer” – replikázott Hosszú Katinka.