Három rekordot döntöttek meg a magyar úszók péntek este

A nap egyetlen magyar érdekeltségű döntőjében Bernek Péter állt rajtkőhöz és kicsivel megjavította a saját maga által létrehozott országos csúcsot 200 háton, 1:55.58-cal ért célba! Teljesítménye a finálé hatodik helyére volt elég, saját magát mindig elégedtlenként emlegetve úgy nyilatkozott a versenye után, hogy jobb időt is úszhatott volna.

Bernek Péter: Lehet le fog szúrni a főnök
Országos csúccsal hatodik lett a vb-döntőben, de egy kicsit elégedetlen.

Nem sokkal Bernek után jöhetett a 200 hátúszás női középdöntője, amelyben Hosszú Katinka a hetedik legjobb idővel kvalifikálta magát az elődöntőbe 2:07.51-es idővel, ám korábbi selejtezőjéhez képst lassabb volt, ezért egyáltalán nem volt elégedett. Nagyot küzdött az elődöntőben Burián katalin is, azonban az ő 2:08.65 -ös ideje a tizedik helyet, s így a kiesést jelentette – ennek ellenére nem volt letörve, erre nincs is oka igazából.

Tudom, hogy ebben több van, ezt sajnálom, meg azt is, hogy végig nagyon izgultam. Ez az idő olimpián és Kazanyban is döntős lett volna, sokat erősödött a mezőny

– értékelt Burián.

Tizenötödik lett és így nem sikerült a döntőbe jutás Takács Krisztiánnak 50 gyorson. A középdöntőben 22.05-öt úszott, amelynek nem örült, de mint elmondta, nincs hiányérzete

Sikerült leúsznom levegővétel nélkül, hibát nem éreztem az úszásomban. Sajnos nem jött össze a 21.80, amit vízválasztónak éreztem előzőleg

A nap talán legnagyobb magyar-parádéja az este végére maradt, Cseh László és Milák Kristóf is szenzációsan úszott 100 pillangón. Elsőként Cseh futamán izgulhattunk, a 31 éves úszó pocsékul rajtolt, utolsó volt 50 méter után, azonban olyan fantasztikusan úszta a táv második felét, hogy nemcsak az övé volt a leggyorsabb 50 méter a versenyen, hanem a futam második helyén is végzett! Mint utóbb elárulta, szándékosan tartalékolta az erejét az első ötvenen – igaz, a rettenetes rajt nem volt tervben.

Reggel rájöttem, hogy az első ötven nagyon kapkodós volt, megbeszéltük az edzőmmel, hogy ez legyen könnyebb és akkor a második ötven még jobb lehet

Milák erre is rátett egy lapáttal, a szemtelenül fiatal, mindössze 17 éves csodaúszó harmadik helyen végzett futamában, megjavította Cseh országos csúcsát, valamint saját junior világcsúcsát is, szédületes 50.77-et úszva menetelt a fináléba. Milák a harmadik, Cseh a nyolcadik idővel jutott a szám döntőjébe.

Milák Kristóf: Lacinak nem csak tőlem kell félnie a döntőben
Egy nap kétszer döntötte meg a junior világcsúcsot, de azt mondja, még mindig maradt a tankban.