Milák újabb junior világcsúcsot úszott, Cseh is döntőben

Milák Kristóf saját világcsúcsát is megjavítva, országos csúccsal jutott fináléba 100 méter pillangón, Cseh László is döntős.

Cseh László és Milák Kristóf is fináléba jutott 100 méter pillangón.

A 200 méteren világbajnoki ezüstérmes Cseh László a délelőtti selejtezőben az 51.55-ös időt úszva lett a futam negyedik helyezettje, amellyel összesítettben tizedik idővel jutott középdöntőbe.

Milák a péntek délelőtti selejtezők legnagyobb pozitív meglepetését okozta, ugyanis 51.23-as idővel, junior világcsúccsal az ötödik helyen jutott középdöntőbe.

Elsőként Cseh László futama kezdődött Chad le Clos mellett, akivel a 200 méter döntőjében is egymást mellett versenyeztek. Csehpocsékul rajtolt, nyolcadik helyen fordult a magyar úszó 24.27-tel, azonban olyan hihetetlen hajrát produkált, amilyenre senki sem volt képes a második ötvenen: 26.99-cel övé volt a leggyorsabb második szakasz. 51.16-os végeredménnyel a futam második helyén végzett.

Milák a maga futamában jól kezdett, harmadik helyen fordult féltávnál, amelyet ragyogóan meg is tartott, 50.77-et úszva ismét junior világcsúcsot döntött, országos csúccsal a harmadik legjobb idővel lett finalista!

Szinte bármiben lehet fejlődni. Ma elrontottam a rajtot például, én ilyen vagyok, így fejlődök. Jó ez a harmadik idő, de igazából nem tudom mire lehet elég, nem tudom mit mondani előre

– fogalmazott a szenzációs középdöntője után Milák.

Reggel rájöttem, hogy az első ötven nagyon kapkodós volt, megbeszéltük, hogy ez legyen könnyebb és akkor a második ötven még jobb lehet. Egy érmet jó lenne megcsípni a döntőben, nagyon sűrű lesz a mezőny, mindenképpen 51 alatt kell úszni

– nyilatkozott futamát követően Cseh László.