Az új magyar csodagyerek odavert a világnak

A vizes vb hatodik napjának délelőttjén is volt kiért, volt miért izgulni a magyar szurkolóknak a Duna Arénában és a tévé előtt. Vízbe ugrottak a világ leggyorsabb úszói, 50 méter gyorson Lobanovszkij Maximért és Takács Krisztiánért szoríthattunk. A nőknél 50 pillangón Molnár Flóra, 100 pillangón a férfiaknál Cseh László, illetve Milák Kristóf harcolt a középdöntőbe. A nőknél Hosszú Katinka mellett Burián Katalinnak lehetett szurkolni 200 háton, majd a 4×200-as férfi gyorsváltó csobbant vízbe. A program végén Kapás Boglárka és Késely Ajna zárt 800 méter gyorson.

50 m gyors – férfiak

Lobanovszkij és Takács azonos futamban indult az 50 m gyors selejtezőjében. Előbbi a nyolcason, utóbbi az egyesen állt rajtkőhöz. Takács végül az ötödik helyen ért célba 22.18-cal, Lobanovszkij szorosan mögötte, a hatodik 22.23-mal.

Takács Krisztián a 16. helyen éppen bejutott a középdöntőbe, Lobanovszkij a 18. helyen esett ki.

Hozzá kell tannünk, Takács tavaly, a riói olimpián jobbat úszott, és azzal a 17. lett akkor és kiesett.

Sok hiba nem fér bele, érzésre jó volt, de azt hittem, kicsit azért jobb időt úszom. Azt hiszem, ez nem lesz elég a továbbjutáshoz

– mondta Takács még azelőtt, hogy kiderült volna, bizony mégis elég volt a 22.18, és ott lesz a magyar úszó a következő fordulóban.

Nem vagyok elégedett, nem éreztem annyira jól magam a medencében, kicsit meghaltam a végén. Remélem lesz ez még jobb is

– értékelt a középdöntőről éppen lemaradó Lobanovszkij Maxim.

50 m pillangó – nők

Molnár Flóra borzasztó nehéz futamban kapott helyet az 50 pillangó selejtezőjében – ifjúsági világbajnokkal és a riói olimpiai bajnokkal úszott együtt. Az egyes pályán állt rajtkőhöz, jól is rajtolt, de a sűrű mezőnyben végül a hetedikként érintette a falat. Az időeredménye 26.51.

Ez végül csupán a 19. helyre volt elég összetettben, így a fiatal magyar úszó nem jutott be a délutáni középdöntőbe.

Érzésre nem volt jó. Nagyon jól ment a bemelegítés, de most mégsem éreztem a vizet. A legjobbammal bekerültem volna. A 19. helynek is nagyon örülök, de azért jobbat vártam magamtól

– summázott Molnár a futam után.

100 m pillangó – férfiak

Cseh László 2015-ben, a kazanyi világbajnokságon második lett a számban. Hogy ki végzett előtte? Legnagyobb ellenfele, és egyik legnagyobb tisztelője, a dél-afrikai Chad Le Clos. A másik magyar induló, Milák Kristóf ifjúsági olimpiai negyedik helyezett, ifjúsági Európa-bajnok az elmúlt évek egyik legnagyobb tehetsége, a következő generáció élharcosa, nem mellesleg előkelő helyen áll a világranglistán ebben a versenyszámban. Nem az ifiben, a felnőttön.

Cseh Lászlót szólították először, a fordulónál csak egy századdal volt lemaradva az első helytől. Jól jött a második ötven méteren, viszont az 51.55-ös ideje a futam negyedik helyére volt elegendő.

Azt hittem, jobb lesz, a végén elfogyott a dinamikám. Remélem délután jobb lesz a középfutamban

– értékelt Cseh László.

Milák a hatos pályán ugrott medencébe az utolsó futamon. Fantasztikus úszással végül a futamában a szingapúri olimpiai bajnok Schooling mögött a második helyen ért falat, és óriási, 51.23-as junior világcsúccsal az ötödik helyen jutott középdöntőbe. Cseh tizedikként várja a délutáni úszást.

Milák Kristóf: Ha már 200-on nem indultam, gondoltam 100-on mutatok valamit
Sikerült neki, junior világbajnoki csúccsal jutott be a 100 pillangó középdöntőjébe.

Legelőször, amikor kijöttem, nem hittem el, hogy ilyen nagy közönség előtt úszhatok. Úgy érzem, hogy a közönség segített ekkorát úszni. A delfinezésem és a fordulóm is maximálisan jól sikerült, próbálok még faragni az időn

– mondta a délelőtt eddigi magyar sztárja, Milák Kristóf.