Nyolcgólos győzelemmel mutatkozott be a 2013-as világbajnok

Az A csoportban két sima győzelemmel kezdődött el a női vízilabdatorna a vizes világbajnokságon, és a B csoport első mérkőzése sem hozott túl sok izgalmat. Egyébként látszik, hogy vasárnap délelőtt van és az idő is jó, ahhoz képest, hogy a napi program elején vagyunk még, így is szép számban jöttek ki nézők.

A játéknap harmadik mérkőzésén a 2013-as világbajnok spanyolok kezdték meg szereplésüket, ők egyébként jövőre hazai pályán, Barcelonában játszanak majd az Európa-bajnokságon. Ezúttal Új-Zéland volt az ellenfél, de az óceániai csapatnak még csak fellángolásokat sem engedtek a spanyolok, a félidőben 4-1-re, a negyedik negyed elején pedig már 7-1-re vezettek.

Sima 10-2 lett a vége, Paula Gual Rovirosa három találattal volt a mezőny legeredményesebb játékosa.