Rasovszky Kristóf: Legközelebb inkább nem az elején, hanem a végén fogok vezetni

Bár az 5 kilométeres úszás végén ötödiknek írták, végül hetedik lett Rasovszky Kristóf. Emiatt egy kicsit csalódott, de összességében elégedett a szombati teljesítményével.

A férfi nyílt vízi úszók 5 kilométeres versenyében Rasovszky Kristóf vezetett és a hajrában is még versenyben volt a dobogóért, végül ötödikként ért be. Gondoltuk mi, és ő is, merthogy ez volt a hivatalos kiírás, de percekkel később a FINA hivatalos oldalán már a hetedik helyen tüntették fel.

Rasovszky a magyar újságíróktól tudta meg, hogy mégsem ötödik lett
A legjobb magyar férfi hosszútávúszó úgy tudta ötödik lett az öt kilométeres versenyszámában, majd kicsit elszomorodott.

Ez újdonságként ért. Nem tudom mi történt, valószínűleg megnézték a célfotót és úgy hoztak ki hetediknek. Ez most annyira nem esett jól.

A versenyről azt mondta, hogy az utolsó fél körig teljesen jó volt, aztán a hajrában kemény lett a küzdelem, nagy volt a bunyó, főleg az utolsó egyenesben.

Úgy szálltam ki, hogy ebben nem lett volna még egy kör.

Amikor a taktikáról kérdeztük, azt mondta, előre szokott tervezgetni, de élesben általában már nem úgy sikerülnek a dolgok, ahogyan azt ő elgondolta.

Sőt, 99 százalékban nem úgy sikerül. Sokszor változik, hogy mit hoz a verseny, a többiek is ugye kitalálnak valamit, hogyan akarják felépíteni az egészet, ez pedig meghatározza a történéseket. Most az volt a cél, hogy az elején legyek és a végén is ott maradni. Az utolsó egyenesig úgy voltam vele, hogy jobb is lehet. A bunyóval együtt ez egy jó eredmény, függetlenül attól, hogy most ötödik vagy hetedik. Bár az ötödiknek jobban örülnék.

A szám két magyarja, Papp Márk és Rasovszky Kristóf a célban Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A francia Marc-Antoine Olivier győzött (övé a 2017-es világbajnokság első aranyérme), az olasz Mario Sanzullo lett a második, a brit Timothy Shuttleworth pedig a harmadik. Közülük leginkább az olasz teljesítménye lepte meg Rasovszkyt, leginkább az, hogy a hajrában otthagyta a többieket és felúszott a franciára.

Adódik a kérdés, hogy vajon a mostani tapasztalatok után majd változtat-e a vébé többi számára, mire azt felelte:

Próbálok nem vezetni az elején. Inkább majd a végén.

Merthogy a 20 éves Rasovszky Kristóf a másik két nyílt vízi számban, 10 kilométeren és 25 kilométeren is rajthoz áll (valamint 1500-on is, medencében), előbbi távon nem sokkal a vébé előtt Világkupa-aranyat is nyert. De egyáltalán nem volt a szombati egy bemelegítés.

Könnyednek és bemelegítésnek sem lehet nevezni ezt a mait. Tény, hogy a többi távom hosszabb, de az eleje a többinek kicsit lassabb is, inkább azoknak az eleje lesz a bemelegítés.

A Balaton Úszó Klub sportolójának tényleg hazai pálya a füredi, azt mondta nagyon jó érzés volt itt úszni, és a buzdítás sokat segített neki a végén.

A szám másik magyar indulója, Papp Márk sokáig az élboly mögött volt, végül a 31.-ként ért célba, még 1 percen belül volt a győzteshez képest. Összesen 61-en értek célba.