Két magyar ezüst, és egy brutális világcsúcs

Milák Kristófot felfedezte a nagyvilág a vizes vb-n: 100 pillangón kiváló úszással, erős hajrával ezüstérmes lett, míg Cseh László az ötödik helyen ért célba.

Milák kezdett erősebben, de a percekkel korábban még 50 gyorson aranyérmet szerző Caeleb Remel Dressel vezetett. Milák nagy hajrát produkált, és bejött ezüstérmesnek egy hihetetlenül szoros csatában. Cseh az ötödik helyen csapott célba, míg a bronzérmes helyen holtverseny alakult ki az olimpiai bajnok szingapúri Joseph Schooling és a brit James Guy között. Dressel győzött 49.86 másodperccel.

Milák a 24.hu-nak elárulta, mit mondott, amikor meglátta az eredményt a kijelzőn, Cseh László pedig úgy fogalmazott, most neki kell felzárkóznia Milákhoz.

Vizes vb, férfi 100 méter pillangó

1. Caeleb Remel Dressel 49.86 másodperc
2. Milák Kristóf 50.62
3. Joseph Schooling és James Guy 50.83

5. Cseh László 50.92

Hosszú Katinka ezüstérmes lett a 200 méteres hátúszás döntőjében. Az egyes pályán úszott, elképesztő tapsot kapott a bevonuláskor. A rajtot jól kapta el a bajai versenyző, az első 50-nél senki nem lógott ki a mezőnyből, féltávnál Kathleen Baker és Hosszú csatázott az első helyért, majd 50 méterrel később is ők haladtak az élen. A hajrában Hosszú még rátett egy lapáttal, de a címvédő Emily Seebohm is órásit úszott, és végül hiába úszott 2:05.85-ös magyar csúcsot, az ausztrál 2:05.68-cal nyert.

Később Hosszú azt mondta, a végére “meghaltam”, majd sietett, hogy mielőbb regenerálódhasson.

Vizes vb, női 200 méteres hátúszás:

1. Emily Seebohm 2:05.68 perc
2. Hosszú Katinka 2:05.85
3. Kathleen Baker 2:06.48

Kapás Boglárka a riói érmes számában, 800 gyorson úszott döntőt. Végig a középmezőnyben haladt, miközben elöl Katie Ledecky a várt nagy fölénnyel győzött. Kapást végül Mireia Belmonte lehajrázta, így ötödik lett.

“Ez életem legrosszabb nyara”fogalmazott később szívszorítóan Kapás Boglárka.

Vizes vb, női 800 méter gyorsúszás

1. Katie Ledecky 8:12.68 perc
2. Li Ping-csie 8:15.46
3. Leah Smith 8:17.22

5. Kapás Boglárka 8:24.41

A 4×100 méteres mix gyorsváltó száma zárta a nap úszóprogramját. A délelőttihez képest egy változás történt, bekerült a csapatba Bohus Richárd, mellette Kozma Dominik, Jakabos Zsuzsanna és Verrasztó Evelyn vágott neki a távnak.

Kozma a második helyen kezdett, a délutáni harmadik számát úszó Caeleb Remel Dressellel tartotta a lépést. Bohus is tartotta a második helyet, miközben féltávnál két másodpercre nőtt az amerikaiak előnye. Jakabossal a harmadik helyre esett vissza a váltó, majd következett Verrasztó, aki nagyon sűrű mezőnyben versenyzett, az utolsó 50-re hatodikként fordult. Maradt is a hatodik hely egy 3.25.02 perces idővel.

Az Egyesült Államok váltója szédületes világcsúcsot, 3:19.60-at úszott.

Vizes vb, 4×100 méteres mix gyorsváltó

1. Egyesült Államok 3:19.60 perc
2. Hollandia 3:21.81
3. Kanada 3:23.55

6. Magyarország 3:25.02

Bohus Richárd 50 háton nagyot úszott, talán a benyúlása nem sikerült igazán jól, így is mindössze hat századdal maradt el az egyéni csúcsától. Ami fájóbb picit, hogy a döntőhöz csak négy század hiányzott, a 10. helyen zárt.

Sjöström nagy pillanatai

A nap első döntőjében, női 50 pillangón Sarah Sjöström volt a nagy esélyes, ennek megfelelően kezdett, el is verte a mezőnyt 24.60 másodperces világbajnoki csúccsal. A második Ranomi Kromowidjodjo lett (25.38), a harmadik pedig nagy meglepetésre az egyiptomi Farida Hisham Ahmed Osman (25.39).

Férfi 50 gyorson amerikai-orosz, Dressel-Morozov párbajt vártunk, Caeleb Remel Dressel meg is nyerte a vébét, Bruno Fratus szerzett egy ezüstöt Brazíliának, míg a brit Benjamin Proud a dobogó alsó fokára állhatott a szám után.

Női 50 mellen az orosz Julia Jefimova jutott a legjobb idővel (29.73) döntőbe, női 50 gyorson Sjöström világcsúccsal jutott döntőbe, pedig nem sokkal korábban 50 pillangón nyert aranyat.