A szerb pólósok a bronzérmeket azért hazaviszik

A férfi vízilabdatorna bronzmeccse előtt a legnagyobb kérdés az volt, hogy a szerbek milyen kedvvel szállnak vízbe a görögök ellen. Jelentjük, kellőképpen feltüzelt állapotban, két perc sem kellett ahhoz, hogy ellépjenek 3-0-ra.

Bár ezután a görögök szereztek két gólt, a szerbek összességében magabiztosan őrizték az előnyüket, az első félidő után 7-4-re vezettek. A folytatásra is jellemző volt, hogy amikor már elhittük, a görögök szorossá teszik a meccset, akkor a szerbek felpörgették a tempót. Végül magabiztosan hozták a mérkőzést, 11-8-ra nyertek, övék a bronzérem. Gojko Pijetlovic kapus kilenc védést tett be a közösbe, Randelovic és Dusko Pijetlovic 2-2 gólt szerzett és volt ezzel a szerb csapat legeredményesebb játékosa.

Ebből is következik, hogy a 11 gólon kilencen osztoztak – csapatmunka.

De a lényeg az esti, 20.30-as meccs, amikor is Magyarország Horvátországgal játszik a világbajnoki aranyéremért.