Kozma Dominik hatodik 200 m gyorson

Kozma Dominik fantasztikusan kezdett, első helyen állt az első fordulót követően (24.10), száz méter után kicsit hátrébb került, 50.68-at mutatott az óra. Majd 150 métert követően ismét másodikként fordult rá az utolsó 50-re, 1:17.83-as részidővel. Sajnos nem sikerült a csoda, a végén, leginkább az utolsó 25 méteren elfáradt, testét elöntötte a tejsav és végül a hatodik helyen végzett.

De nem lehet elégedetlen a magyar úszó, de a szurkoló sem: ugyanis Kozma az egyéni csúcsát tovább javította 1:45.54-re, ami egyben országos csúcs is!

Vizes vb, 3. nap, férfi 200 gyors, döntő, eredmény:

1, SUN Yang (CHN) – 1:44,39
2, HAAS Townley (USA) – 1:45,04
3, KRASNYKH Aleksandr (RUS) – 1:45,23

6, Kozma Dominik (HUN) – 1:45,54

“Megálmodtuk, de kicsit messze volt most ez a cél” – utalt Kozma az 1:45.00-ás, a vébét megelőzően belőtt időeredményre.

Most már nincs távol, megyünk tovább. Az elejétől úgy voltam, hogy nem figyelek senkire, de mocskosul meghaltam a végére. Majd legközelebb okosabbak leszünk, vagy végig is csináljuk

– mondta a 200 m gyors világbajnoki hatodik helyezettje, Kozma Dominik.

Előzmények

Kozma Dominik egyéni csúcsot jelentő 1:45.87-es idővel, hetedik helyen került be a fináléba 200 gyorson a vizes vb hétfői versenynapján. A 4 x 100 méteres férfi gyorsváltóval bronzérmet szerző úszó a harmadik helyen ért célba saját futamában.

Bárcsak soha nem lenne vége! Nem hagynak mást úszni, csak minket… de jól teszik! Próbáltam az elejét jobban elkezdeni, mert tudtam, hogy mellettem is így tesznek majd. Azért megpróbáltam laza maradni, van még ebben több is a döntőre