Vizes vb hírek

Cseh a legjobb idővel elődöntős, Peaty világcsúcsot úszott

Cseh László a legjobb, Hosszú Katinka a harmadik legjobb idővel jutott be a délutáni elődöntőbe a vizes vb kedd délelőtti programjában. Cseh 200 pillangón az utolsó 50 méteren hajrázta le a mezőnyt, ahogy Kenderesi Tamás is egy korábbi előfutamban. A maga futamát Kenderesi is megnyerte, összességében a hetedik legjobb idővel jutott döntőbe. Hosszú Katinka 200 gyorson nagyot csatázott Federica Pellegrinivel, kérdés, mennyit adott ki magából fél nappal az aranyérme után. Ugyanabban a számban Verrasztó Evelyn nem jutott elődöntőbe, rosszul kezdte a futamát, és végül csak kilencedik lett ott.

Financsek Gábor 50 mellen nem jutott döntőbe, Adam Peaty viszont világcsúcsot úszott, 32 századot javított a korábbi rekordon. A délelőtti programot a férfi 800 gyors zárta, ahol Gyurta Gergely a 21. helyen zárt, ezzel nem jutott elődöntőbe.

Hosszúnak sikerült, Verrasztónak nem

Női 200 gyorson hat előfutamot rendeztek, Verrasztó Evelyn a negyedikben állt rajthoz. A táv első felében jó egy testhossznyi hátrányt szedett össze, és végül csak a kilencedik helyen csapott célba, 1:59.92 perces idővel. Hosszú Katinka az utolsó előfutamban indult, fej-fej mellett haladt Pellegrinivel és Bonnet-vel, végül az olasz olimpiai bajnokkal csatázott nagyot, és 1:56.43-mal a futamában a második lett, összességében pedig a harmadik helyen jutott döntőbe. Verrasztó a 23. lett összesítésben.

Verrasztó roppant önkritikusan nyilatkozott, azt mondta, “egy nullásra értékelem ezt az úszást”.

Kenderesi és Cseh is futamot nyert

Kenderesi Tamás végig harcban állt a győzelemért a 200 pillangó harmadik előfutamában, aztán azonban kissé lemaradt. Az utolsó fordulónál nem volt az első háromban, ám sikerült olyat hajráznia, amivel megnyerte a versenyét, 1:55.96 perces eredménnyel.

Cseh László az utolsó előfutamban versenyzett. Chad Le Clos sokáig uralta a futamot, Cseh a második helyen haladt, ám az utolsó 50-re már elsőként fordult. Végül Cseh meg is nyerte a futamot (1:54.08), Le Clos pedig csak harmadik lett a magyar, valamint a dán Viktor Bromer mögött.

Cseh az első, Kenderesi a hetedik helyen jutott a délutáni döntőbe. Kenderesit magát is meglepte, hogy ilyen jól sikerült a nagy hajrája, de mit jelentett a célba érés utáni kézmozdulata? A 24.hu-nak ezt is elárulta.

Gyurta Gergely lemaradt

Gyurta Gergely a 800 gyors harmadik előfutamában lépett a rajtkőre. Hamar kiderült, hogy itt nem fog az első helyekért csatázni, és a táv haladtával csak nőtt a hátránya. Végül kilencediknek csapott célba, azaz nem jutott tovább. Gyurta futamát az olasz Gregorio Paltrinieri nyerte (övé lett később az összetett legjobb ideje is: 7:45.31). Gyurta 8:03.87 perces idővel a 21. helyen fejezte be a számot.

Világcsúcs 50 mellen

A magyarok közül elsőként Financsek Gábor ugrott a medencébe, 50 méter mellen. A kilenc előfutam mérsékelt izgalmakat hozott, egy alkalommal a kötelet kellett sebtében rögzíteni a nullás pályánál. A pécsi úszó 28.44 másodperces idővel kilencedik lett az előfutamában, ezzel nem jutott tovább. Adam Peaty viszont 26.10-zel világcsúcsot úszott, 32 századot faragott a korábbi rekordon.

Három magyar döntőzik délután

Délután két döntőben három magyar úszó lesz érdekelt, Kozma Dominik 17.32-kor 200 gyorson, Kapás Boglárka és Késely Ajna 17.40-kor 1500 gyorson szerepel majd. A férfi pólósok 20.30-tól Oroszországgal negyeddöntőznek.

A délelőtti előfutamokból Cseh László, Kenderesi Tamás és Hosszú Katinka jutott elődöntőbe.