Kapás Boglárka ötödik helyen végzett 400 méter gyorson

Kapás Boglárka a délelőtti selejtezőben 4:05.93-as idővel ötödik helyen jutott döntőbe, amelyen ötödik helyezést ért el.

Az első száz méteren a legnagyobb favorit, Katie Ledecky azonnal élre állt, Kapás csak hetedikként fordult. A második szakaszra Ledecky előnye már egy egész testhossz volt.

A harmadik száz méteren a szintén medencébe ugró Késely Ajna begyújtotta a rakétát, de ötödik helyét nem tudta megtartani, viszont Kapás is elkezdett hajrázni, 4:04.77-es idővel végül ötödik helyen végzett. Katie Ledecky gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott, ezzel az első női úszó lett, aki ebben a számban egymást követő három világbajnokságon nem talált legyőzőre.

Elmaradtam a legjobbamtól, nem vagyok elégedett. Éreztem, hogy ebből nem lesz dobogó, hiába próbáltam mondani magamban, hogy nem, meglesz ez, de… nem tudom elnyomni. Sokkal jobban várom az 1500-at, örülök, hogy túl vagyok ezen és örülök neki, hogy megtapasztaltam azt, hogy rosszabbul megy. Ebből erőt fogok meríteni

– fogalmazott Kapás Boglárka a verseny után.

Késely Ajna egyéni legjobbját úszta, a 15 éves úszó viszont nagyon elégedetten nyilatkozott – érthető módon, a világ hatodik legjobbja 400 méter gyorson!