Vízilabda: Nekünk nem Japánt kell megverni ahhoz, hogy világbajnokok legyünk

A magyar csapat legjobbja, Bujka Barbara szerint a védekezésen mindenképp van mit javítani, de a támadójátékon is csiszolni kell. Bíró Attila elmondta, miért kapott sárga lapot 18-8-as előnyben. Nyilatkozatok.

A magyar női vízilabda-válogatott egy Japán elleni 20-11-es győzelemmel kezdte a magyarországi vizes világbajnokságot. A találkozó után a szövetségi kapitány, Bíró Attila nem volt teljesen elégedett, sokallta a kapott gólokat, főleg az utolsó negyedben.

Nem tetszett, hogy ennyi gólt kaptunk. Nyilván a holnapi úszóedzés látja ennek kárát, mert mondtam az utolsó negyed előtt, hogy minden egyes kapott gól, az 100 méter időre úszás.

Kis hiányérzetünk lehet a női pólósok győzelme után
Sokáig remekelt a csapat, ám az utolsó negyedet elveszítette, és végül 11 gólt kapott, ami talán kicsit soknak tűnik.

Amikor a magyar csapat 18-8-ra vezetett, akkor Bíró Attila sárga lapos figyelmeztetést kapott. Ez kissé furcsának tűnt a lelátóról nézve, meg is kérdeztük tőle, mi történt:

“Túlzottan örültem egy kiállításnak. Egy kiállítással le tudtuk hozni a mérkőzést, pályafutásom során ez volt az első, valószínű utolsó ilyen mérkőzése. Bujka Barbara és Tóth Ildikó annál jobb center, hogy csak egy kiállítást kapjunk róluk. Örültem neki, ezt az olasz játékvezető úgy értékelte, hogy túlzott kiállításöröm” – mondta a kapitány.

A következő mérkőzésen Franciaországgal játszik majd a magyar válogatott, Bíró azt mondta: minimum tíz góllal nyernünk kell. De, ha lehet, akkor még többel, mert a csoportrivális hollandok 17-2-re győztek a franciák ellen. Bíró Attila szerint ezt a francia csapatot a japánok is 5-6 találattal le fogják győzni.

Fotó: MTI/Czagány Balázs

Bujka Barbara volt a mezőny legjobbja, öt gólt is dobott, ráadásul egytől-egyig látványos találat volt. Azt mondta, az első két negyedben nagyon koncentrált a csapat, az utolsó kettőben viszont kissé kiengedtek. A következő mérkőzésre a védekezésen kell változtatni, és a támadásokon is van mit csiszolni, mert szerinte a végén a befejezéseknél is voltak gondok. Ami pedig az ő teljesítményét illeti:

Megpróbáltam a helyzetekből kihozni a lehető legtöbbet. Volt egy kimaradt dobásom, meg a támadásban faltok jöhettek volna. De első meccsen, a japánok ellen a játékvezetéssel nem kell foglalkozni. Nem a japánokat kell megvernünk ahhoz, hogy világbajnokok legyünk.

Arról is beszélt, hogy sokan azt mondták, majd nem lesznek olyan sokan a vízilabdatorna nyitónapján: “Ahhoz képest elég sokan voltak. Elég pozitív érzés volt.”

A magyar válogatott legközelebb kedden játszik, akkor Franciaország lesz az ellenfél. Addig pedig bemutatkozik a férfiválogatottunk is, hétfőn Ausztrália ellen kezdünk.

Eredmény – női vízilabda, 1. forduló, C csoport

Magyarország-Japán 20-11 (4-1, 8-3, 5-2, 3-5)
gólszerzők: Bujka 5, Keszthelyi, Tóth I. 4-4, Szilágyi, Antal, Gurisatti 2-2, Czigány 1, illetve Jamamoto, Arima 4-4, Inaba 2, Kajama 1