Így készült a női vízilabda-válogatott úszódressze a vb-re – videó

A július 5-7. között megrendezett Vodafone Kupán nem csak a világbajnokságra készülő női vízilabda válogatott mutatkozott be, de a Vodafone designer pályázatán győztes úszódressz is, amit budapesti világbajnokságon is viselnek majd a lányok.

A május 21-én lezárult pályázat célja a hazai női vízilabda válogatott felszerelésének megtervezése volt. A győztes pályamunka alkotója Novák Zoltán, az új design alapmotívumát a halpikkelyek és a vízből dobásra kiemelkedő női játékosok mozdulatai ihlették. A budapesti vizes világbajnokságon a magyar férfi vízilabda-válogatott tagjai is a designer pályázaton nyertes felszerelést viselik majd.

Szívből gratulálok a válogatott tagjainak a most elért eredményhez, és remélem, a jövő héten kezdődő világbajnokságon még ennél is jobban fognak szerepelni. A Vodafone Magyarország 2007 óta elkötelezett támogatója a magyar vízilabda sportnak, idén pedig kiemelt figyelmet fordítunk a női szakágra. A mostani már a hatodik Vodafone Kupa volt, és külön öröm, hogy második otthonunkban, Miskolcon láthattuk vendégül a legjobb magyar játékosok mellett a világ elitjébe tartozó válogatottakat is.

– mondta el Beck György, a Vodafone Magyarország elnöke, a Magyar Vízilabda Szövetség társelnöke.

Fotó: Rácz Tamás