Vizes vb hírek
BUDAPEST, HUNGARY - JULY 25:  Australia enter the pool during the Men's Water Polo quarter final between Serbia and Australia on day twelve of the Budapest 2017 FINA World Championships on July 25, 2017 in Budapest, Hungary.  (Photo by Clive Rose/Getty Images)

Vizes vb: a szerbek kiütötték Ausztráliát a negyeddöntőben

2017. 07. 25. 17:25

Már az első félidőben eldőlt, hogy az európa-bajnoki, világbajnoki és olimpiai címvédő Szerbia könnyedén túllép Ausztrálián, és bejut a vízilabda torna elődöntőjébe. Ismert, Ausztráliát a magyar férfi vízilabda-válogatott tíz góllal, 13-3-ra verte az első csoportmeccsen.

Az első két negyedet 4-1 és 4-2 arányban húzta be Szerbia, a második félidőben már inkább az volt a cél, hogy lehetőleg sérülés nélkül zárják a meccset. A harmadik negyedben azért így is simán, ismét 4-2-re nyerték a játékrészt Filip Filipovicék.

Végül kiütéses, tíz gólos győzelem lett a vége, és a címvédő nyugodtan várhatja a Horvátország-Olaszország negyeddöntő győztesét.