A férfi gyorsúszó váltóé az első magyar érem

Bronzérmes lett a 4×100 méteres férfi gyorsváltó a 17. vizes vb budapesti úszóversenyeinek nyitónapján a Duna Arénában, ezzel az első magyar medált szerezte meg a hazai rendezésű világbajnokságon.

A selejtezőben nagy országos csúcsot úszó kvartett a staféták küzdelmében este is remekelt: a délelőtti 3:13.28-as rekordhoz képest ezúttal tovább javulva

3:11.95-tel harmadikként zárt a Kozma Dominik, Németh Nándor, Holoda Péter, Bohus Richárd összetételű válogatott.

A számot az amerikaiak nyerték 3:10.06 perccel, a második helyen a brazil váltó zárt.

A vasárnap másik magyar érdekeltségű döntőjében, 400 méter női gyorson Kapás Boglárka az 5., Késely Ajna pedig a 6. helyen végzett. Kapás – kissé kései hajrát nyitva – 4:04.77 perc alatt ért célba, míg a 15 esztendős Késely 4:05.75-ös remek egyéni csúccsal lett hatodik. Utóbbi könnyekben tört ki, amikor a hatalmas nézőtéri ováció mellett hangosbemondón gratuláltak neki, s elcsukló hangon mondott köszönetet mindenkinek, aki szorított érte.

Késely Ajnát könnyekig meghatotta az ünneplő tömeg - videó
A mindössze 15 éves Késely Ajna remekül úszott 400 méter gyorson, s végül Kapás Boglárka mögött a hatodik helyen végzett vasárnap délután. Késelytől

Vasárnap elődöntős volt továbbá a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka, aki nem hagyott kétséget afelől, hogy 200 méter vegyesen jelenleg verhetetlen: 2:07.14 perces idővel, roppant magabiztosan jutott be elsőként a hétfői döntőbe. Ugyanitt Jakabos Zsuzsanna 2:11.92-vel tizenkettedikként zárt.

Hihetetlen érzés itt úszni, mindenki megpróbálta elképzelni, milyen lesz, de ez mindent felülmúlt. Nekem még nehezen is ment a koncentráció emiatt, a magyar közönség felülmúlhatatlan

– mondta Hosszú Katinka, aki arra a kérdésre, hogy mennyire úszta ki magát, csak annyit mondott, “ez csak elődöntő volt.”

A női 100 méter pillangón Szilágyi Liliána 57.75 másodperccel – alig 21 századnyira maradva el saját országos rekordjától – 9. lett, éppen lecsúszva a hétfői döntőről.

Cseh László a pillangó sprintszámában, 50 méteren, melyen két éve Kazanyban bronzérmet szerzett, 23.51 másodperccel futamában – rossz rajttal – ötödik lett, ez pedig összesítésben a 11. helyre volt elég.

Ez most valahogy nem állt össze, de úgy érzem, az úszásom gyorsasága megvan ahhoz, hogy ez jó legyen 100-on és 200-on

– értékelt a 31 éves, kétszeres világbajnok.