competes during the **** on day eleven of the Budapest 2017 FINA World Championships on July 24, 2017 in Budapest, Hungary.

Sebestyén Roland

újságíró. 2017. 07. 28. 10:54

A vizes vb hatodik napjának délelőttjén is volt kiért, volt miért izgulni a magyar szurkolóknak a Duna Arénában és a tévé előtt. Vízbe ugrottak a világ leggyorsabb úszói, 50 méter gyorson Lobanovszkij Maximért és Takács Krisztiánért szoríthattunk. A nőknél 50 pillangón Molnár Flóra, 100 pillangón a férfiaknál Cseh László, illetve Milák Kristóf harcolt a középdöntőbe. A nőknél Hosszú Katinka mellett Burián Katalinnak lehetett szurkolni 200 háton, majd a 4×200-as férfi gyorsváltó csobbant vízbe. A program végén Kapás Boglárka és Késely Ajna zárt 800 méter gyorson.

200 m hát – nők

Hosszú Katinka és Burián Katalin azonos futamban úsztak délelőtt. Hosszú az első fordulónál az első helyen állt, Burián a középmezőnyben. 100 méternél Hosszú másfél másodperces előnnyel ment elöl, 150-nél majd két másodperccel vezetett. Burián tartotta az ötödik helyet.

A futamot 2.07.30-as idővel – tán kicsit még tartalékolva is – Hosszú nyerte, Burián 2.09.86-tal a középmezőnyben ért célba.

Hosszú ezzel az idővel második helyen középdöntős, Burián összetettben a 11. helyen végzett, így ő is ott lesz délután a rajtkövön.

Jó volt, ennyit szerettem volna úszni. Itt voltam mér egy hete, nagyon izgultam, délután szerintem sokkal jobb lesz. Szerintem jó formában vagyok, remélem, hogy összejön legközelebb az egyéni csúcs, a cél pedig a döntő

– mondta Burián Kata a medencéből kiszállva.

"Mindenki őrjöngött, egyből elfelejtettem, hogy fáj a hátam"
Hosszú Katalin és Burián Kata is bejutott a 200 méteres hátúszás középdöntőjébe.