Vizes vb hírek

4 x 200-as női gyorsváltónk döntős!

Relatív rövid programot bonyolítottak le csütörtök délelőtt a Duna Arénában. A világbajnokság ötödik napján öt versenyszám előfutamaiban úsztak a versenyzők, benne 100 gyorson Gyurinovics Fannival, 200 háton Bernek Péterrel, és Telegdy Ádámmal, 200 mellen a nőknél Sebestyén Dalmával, a férfiaknál Gyurta Dániellel, és a délelőtt végén egy 4 x 200 méteres női gyorsváltóval (Jakabos Zsuzsa, Késely Ajna, Verrasztó Evelyn, Gyurinovics Fanni)

A nap korábbi történései, eredményei itt és itt olvashatóak

4 x 200 női gyorsváltó

A lányok Jakabos Zsuzsa, Késely Ajna, Verrasztó Evelyn, Gyurinovics Fanni összetételben álltak rajtkőre, de ne feledjük, Hosszú Katinka a világbajnokság előtt azt nyilatkozta, ha döntőbe kerül valamelyik váltó, természetesen segíti majd a csapatot.

Nos, Késely Ajna kezdett a magyar váltóban és a negyedik helyen adta át a stafétát 1:58,6-os idővel Verrasztó Evelynnek. Nos, nem sikerült valami jól a második kétszáz, ekkor hetedikek voltunk már, Jakabos Zsuzsán volt a sor, hogy előrébb ússza a váltót. Ezt meg is tette, 500 méternél már hatodikok voltunk, megelőztük Japánt, majd a negyedik helyen hozta be a váltót. Gyurinovics Fannin – aki már délelőtt úszott egy kemény száz métert -, hogy döntőbe juttassa a magyar váltót. Visszaelőztek minket az ausztrálok, majd a japánok, 50-nel a vége előtt hatodikok voltunk, és végül a hetedik helyen csapott a magyar váltó a célba. Ez döntőt ér!

A vegyes döntő a 200 pillangó után lesz délután, így van esély arra, hogy Hosszú Katinka beszáll a váltóba és ezzel jelentősen nőnek az esélyek. Akár éremre is.