Hosszú Katinka ma utolérheti az NDK-s csodaúszót

A vizes világbajnokság szerdai programjának úszó döntőiben Cseh László és Kenderesi Tamás (200 pillangó) mellett Hosszú Katinka és érdekelt lesz, ráadásul egy olyan számban, amelyben még nincs világbajnoki érme.

A háromszoros olimpiai bajnok úszónő 200 gyorson az ötödik legjobb idővel jutott be a döntőbe. Férje, Shane Tusup szerint az elődöntő első felét nem úszta elég gyorsan, úgyhogy ezen szerdán javítani kell majd. De mindez azt is jelenti, hogy maradhatott még benne tartalék.

Nos, rögzítsük, az első helyen Katie Ledecky (1:54,69) került a döntőbe. Hosszú (1:55,98) és az amerikai gyorsúszó specialista ideje között 1,29 másodperc különbség van, és további három úszó – McKeon (AUS, 1:54,99), Popova (RUS, 1:55,08), Pellegrini (ITA, 1:55,58) – fért még be közéjük.

Ha Hosszúnak valóban sikerül tökéletesen összeraknia az esti 200-as döntőt, úgy a rendkívül szoros versenyhelyzet miatt akár még érmes is lehet.

Ha ez bekövetkezik, úgy olyan tettet hajt végre, amire utoljára bő harminc éve Kirsten Otto volt képes – fedezte fel az index.hu. Ugyanis a ’80-as évek NDK-s csodaúszója volt az egyetlen, aki négy különböző úszásnemben – ő is vegyesen, háton, gyorson, pillangón – nyert világbajnoki érmet.

Hosszúnak eddigi pályafutása alatt a vegyes, a pillangó és a hát meg van. A negyedikhez már csak a ma esti gyors hiányzik.