Hosszú és Szilágyi is döntőbe jutott 200 méter pillangóban

Óriási küzdelemben hatodik és hetedik idővel két magyar úszónk is ott lesz a csütörtöki döntőben.

Hosszú Katinka és Szilágyi Liliána is döntőbe jutott 200 méter pillangón.

Az biztos, hogy 200 pillangón új női bajnokot avatnak majd, mivel a vb-címvédő japán Nacumi Hosi Rio után visszavonult, erre mindkét magyar versenyzőnek esélye lehet a fináléban.

Szilágyi és Hosszú is ugyanabban az elődöntőben ugrottak medencébe, Szilágyi első helyen fordul az első 50 méter után, Hosszú a harmadik volt, de nagyon szoros volt a mezőny.

Mindkét magyar tartotta a lépést az élmezőnnyel, az utolsó 50 méteren azonban brutális hajrá vette kezdetét, amelyben Hosszú Katinka a harmadik leggyorsabbat úszta, ezzel végül a harmadik helyen zárta a futamot, pont Szilágyi előtt.

Az Iron Lady végül a hatodik legjobb idővel jutott fináléba, Szilágyi a hetedik helyen kvalifikálta magát.

Az volt a célom, hogy bekerüljek a döntőbe, görcsösebb voltam, mint délelőtt, hiszen a középdöntő a tavalyi olimpia miatt mentálisan nehezebb volt. Azonban bent vagyok, ennyi a lényeg. Megvan, Úristen! Annyira örülök!

– tört elő Szilágyiból az öröm, a versenyt követő interjún.