Cseh László ezüstérmet szerzett 200 méter pillangón

Cseh László második helyen végzett 200 méter pillangón.

Cseh László 1:54.08-cal a legjobb idővel, Kenderesi Tamás pedig 1:55.96-tal a hetedik helyen jutott fináléba szerda délelőtt a budapesti vizes világbajnokság elődöntéjben. A döntőben mindketten javítani tudtak az idejükön.

Már a bevonuláskor óriási hangzavar fogadta a magyar versenyzőket, hát még akkor, mikor elkezdődött maga a verseny! Fantasztikusan elkapta a rajtot Chad le Clos, a magyarok 3. és 4. helyen fordultak száz méter után.

Kenderesi már az első 50 méter után megindított egy komolyabb hajrát, Cseh “csak” az utolsó ötvenen tette meg ezt, de neki lett igaza, hiszen bár nem tudta utolérni a végig óriási előnnyel vezető Le Clost, második helyen végzett. Kenderesi is jól szerepelt, ő a negyedik helyen végzett.

A verseny után Cseh László elégedett volt az idejével és az úszásával is, Kenderesi már jóval bánatosabb arccal nyilatkozott a verseny után, mert bár kiúszta magát, nem sikerült érmet szereznie.