Borsa Miklós, a Bp2017 Nonprofit Kft. szóvivője ilyen, azaz tartós fejlesztésnek nevezte a Duna Arénát, a Margitsziget csatornázását, az uszodák felújítását, az útfelújításokat, és a balatonfüredi beruházásokat is.
Bóka István, Balatonfüred polgármestere úgy fogalmazott: a város számára hosszútávú befektetést jelent a vizes vébé. Egyrészt széles közönséggel ismerteti meg a Balaton-parti várost, másrészt konkrét fejlesztések is megvalósultak, amelyek az ott élőket és az odalátogatókat szolgálják majd.
A turizmus által leginkább érintett területen két nagy parkoló-fejlesztés zajlott: a Huray utcában aszfaltozott parkolót alakítottak ki közvilágítással, a Zákonyi utcában pedig egy 190 férőhelyes mélygarázs épült 1,8 milliárd forintból, mely fölött pályázati forrásból közösségi teret kívánnak létrehozni. A balatonfüredi vasútállomás és a hozzá kapcsolódó közlekedési csomópont mintegy 1,1 milliárd forintból újult meg, és kiépült egy wifi-hálózat is, amely a város fontosabb intézményeinél és a turisztikailag frekventált területeken is elérhető.
Borsa Miklós arról is beszélt: a vizes világbajnokság eseményeit nagy érdeklődés kíséri. Alapvetően elmondható, hogy a magyar érdekeltségű versenyszámok telt házzal mennek, jegyeket leginkább a hétköznap délelőtti programokra lehet még venni – tette hozzá.