A győztesek már kiünnepelték magukat, mire az utolsó is célba ért Balatonfüreden

A holland Ferry Weertman győzelmét hozta a férfi nyíltvízi úszók 10 kilométeres versenye kedden. A magyarok közül Rasovszky Kristóf az ötödik, Székelyi Dávid pedig a 21. helyen végzett.

Medencében, 1500-on is sokszor látni, hogy a mezőny vége nagyon elmarad a dobogósok mögött, na, ez 10 kilométeren, nyílt vízen még látványosabb. Az élboly, Rasovszkyékkal már rég a hajrára készült Balaton közepén, amikor páran épp a célegyenesre fordultak: csak még az előző körben.

Végül hárman is bő 20 perces hátránnyal értek célba Weertmanhoz képest, a 61 fős mezőny utolsó helyezettje a Costa Rica-i Cristofer Lazuna volt. A hátránya 23:42.70 volt, ami azt jelenti, hogy kis híján lekörözték, mert a többieknek ennél nem telt sokkal több időbe megtenni egy kört.

A végére azt azért mindenképpen leszögeznénk: mindenki, aki leúszik 10 kilométert, pláne nyílt vízen, az egy hős.

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt