Cseh Lacinak aprócska gondja akadt a Duna Arénával

Hétvégén,a nemzetközi Budapest Open úszóversenyt kifejezetten azért rendezték , hogy kiderüljenek a hibák. Nos, világbajnokunk észlelt egyet és szóvá is tette.
Kapcsolódó cikkek

Hétvégén,a  nemzetközi Budapest Open úszóversenyt kifejezetten az éles tesz érdekében rendezték. Minden eszközt, formaiságot, díjátadó ceremóniát úgy és ott alkalmaztak, mintha ahogy a világbajnokságon tervezik.

Persze negyven nappal a hazai rendezésű világbajnokság előtt senki nem várt parádés időeredményeket a nemzetközi Budapest Openen, de speciel Cseh László 200 pillangón elért 1:56,08-as ideje egész biztató.

Nagyon érdekel a versenyzők véleménye, hiszen ők azok, akik először ‘megkóstolják’ a vizet, és ők úsznak. Mindenkit kértem – de az edzőket is -, hogy ha bármilyen észrevételük van, azonnal szóljanak

– fogalmazott Tóth Ákos versenyigazgató a DigiSport kérdésére, akik hamarjában meg is kérdezték kétszeres világbajnokunkat, milyen tapasztalatokat szerzett a versenyen az új uszodával kapcsolatban.

Az uszoda szerintem tökéletes, a melegítő medence nagyon jó, kellemes ott is úszni, el lehet könnyen helyezkedni. Ami kicsit furcsa, hogy elég sokat kell sétálni, hiszen nagyon-nagy a létesítmény. A 200 pillangó után eljutni az eredményhirdetésig lehet, hogy nehezebb volt, mint magát a távot leúszni. Remélem, hogy a világbajnokságon engedik a liftet is használni, mert a lépcsőzés nagy ellenségem

– hívta fel a figyelmet egy aprócska, de a versenyzők számára gondot jelentő problémára Cseh.

Tóth Ákos versenyigazgató épp az ilyen észrevételekre kíváncsi – a hétvégén 34 jutott el hozzá -, és a munkatársaival próbálnak mindent megoldani.

A szervező cég szerint jól vizsgázott a Duna Aréna:

Az MTI-hez eljuttatott közleményükben azt írták, a négynapos rendezvényen sikeresen tesztelték az uszoda akkreditációs rendszerét, versenyzői útvonalait és biztonsági szolgálatát is, valamint kiemelt figyelemmel követték az önkéntes segítők munkáját.

Emellett a szervezők megfigyelték a versennyel kapcsolatos eszközök – a rajtpisztoly, az időmérők és a kijelzők – működését, folyamatosan biztosították a tévéközvetítést, valamint a technikusok két verseny között még egy gyors kötélcserét is modelleztek, hiszen erre legutóbb, Kazanyban is szükség volt.

A komplexumban az átadás óta ez már a második nagyszabású esemény volt, ugyanis május 25. és 27. között itt rendezték a férfi vízilabda Bajnokok Ligája hatos döntőjét is.

A vizes világbajnokságra július 14. és 30. között kerül sor.