Hosszú Katinka első helyen döntős 400 vegyesen

A vébé utolsó napján rendezték mindkét nem 400 m vegyes úszásait, így délelőtt négy magyar versenyzőnek szoríthattunk. Először a hölgyek ugrottak vízbe, köztük a számot a riói olimpián világrekorddal nyerő, a 2017-es világranglistán második Hosszú Katinka, és Jakabos Zsuzsanna.

A férfiaknál Gyurta Gergelynek, illetve az idei világranglista második, a távon minden idők hetedik legjobb idejével (4:07.47) rendelkező Verrasztó Dávidnak szurkolhattunk.

A fiúk vegyes versenyeiről itt írtunk.

Végül pedig érkeztek a 4×100-as vegyesváltók.

A vegyesváltókról pedig itt.

400 m vegyes – nők

A két magyar lányból elsőként Jakabos Zsuzsa bizonyíthatta, hogy ott a helye a délutáni döntőben. Kicsit lassabban kezdett, de 200 méternél már az ötödik helyen úszott. 350 méternél biztosan látszott, hogy a negyedik hely nem lesz meg, sőt az utolsó ötvenen még egyet vissza is csúszott, így csupán a hatodik helyen ért célba. Az ideje 4:41.40, amely kettő másodperccel marad el az idei legjobbjától.

Hosszú Katinka az első falnál elsőként fordult, 100 méternél már egy bő testhosszal vezetett. Háton tovább növelte az előnyét, több mint egy testhosszal, könnyedén, sallangmentesen úszott a többiek előtt. 300 méternél a japán Simizu nagyon felúszott rá, mellben nagyon erős a világranglista vezetője, az utolsó két hosszra már az ázsiai úszó startolt az első helyen. Csakhogy!

Gyorson Hosszú sokkal erősebb, mint a japán, és habár Mireia Belmonte is jött, a magyar úszóklasszis 4:33.90-nel, messze a legjobb idővel jutott a szám délutáni fináléjába. Jakabos a 12. helyen végzett, nem jutott tovább.

A karjaim teljesen meghaltak, semmi erőm nem volt, azt éreztem. Igazából azt éreztem, hogy a hát nem volt elég laza, sokkal lazábbnak kellett volna lennem. Sajnos biztosan nem jutok a döntőbe, de nagyon szépen köszönjük a szurkolást, mindig emlékezni fogok rá. Szerintem jó úszások voltak itt a héten, úgy úsztunk, ahogy tudtunk

– így zárta Jakabos Zsuzsa a 2017-es vizes vébét.