Három érem is benne lehet a vasárnap estében

Pazar utolsó délelőttön vagyunk túl a 2017-es vizes vébén. Hosszú Katinka 400 m vegyesen olimpiai bajnokhoz méltóan teljesített, és jutott az esti döntőbe. Verrasztó Dávid minden idők hetedik legjobb idejét úszta 400 m vegyesen a férfiaknál, és most sem okozott csalódást, harmadik helyen döntős. A 4×100-as női vegyesváltó országos csúcsot úszott, de elvérzett; a 4×100-as férfi vegyesváltó viszont éremért száll vízbe a délutáni fináléban.

400 m vegyes – nők

Jakabos Zsuzsa ugrott először vízbe, de sajnos hamar elvérzett, csupán a 12. lett összetettben. Hosszú Katinka viszont 4:33.90-nel, messze a legjobb idővel jutott a szám délutáni fináléjába.

Hosszú Katinka első helyen döntős 400 vegyesen
A szám olimpiai bajnoka kegyetlenül elverte a mezőnyt, délután az aranyéremért úszik a négyes pályán.

400 m vegyes – férfiak

Gyurta Gergely Jakaboshoz hasonlóan simán kiesett az előfutamok során, míg Verrasztó – ő pedig Hosszúhoz hasonlóan – könnyedén jutott a döntőbe.

Verrasztó Dávid: Féltem, egész héten remegtem
Azt mondja, nem az a nehéz, hogy a vébé utolsó napjáig várnia kellett, hanem az, amikor délután összetörnek az álmai.

4×100 m vegyesváltó – nők

A női váltó első embere, Burián Kata a negyedik helyen adta át a stafétát Sztankovics Annának, aki az ötödik helyen váltott Szilágyi Liliánával. Szilágyi óriási úszott, a harmadik helyen fordultunk az utolsó 100 méterre. Molnár Flóra csobbant a vízbe, kemény első ötvennel kezdett, de a végén megelőztek a britek, így 4:03.08-cal, országos csúccsal a negyedik helyen zártunk végül – de így sem volt elég a döntőhöz, tizedikek lettünk.

Hatodik helyen döntős a magyar 4x100-as magyar férfi vegyesváltó
A lányok országos csúccsal maradtak le a váltó döntőjéről, a fiúk hatalmasat úsztak!

4×100-as vegyesváltó – férfiak

Bohus Richárd kezdett első magyarként. 50 méternél csak a hatodik, 100 méternél viszont a harmadik! Gyurta Dániel érkezett másodikként, 150-nél visszaestünk az ötödik helyre. A vébé sztárja, Milák Kristóf harmadikként ugrott vízbe, de az ötödik helynél nem tudott feljebb lépni ő sem. A váltó befejező embere Kozma Dominik, és behozta a magyar csapatot a negyedik helyre – az időeredményünk 3:33.35.