Hosszú Katinka és Szilágyi is futamgyőzelemmel lépett tovább

35 úszó nevezett a nők 200 pillangó versenyszámára, köztük Hosszú Katinka és Szilágyi Liliána is. Mindketten remekül úsztak.

Szilágyi az utolsó előtti, harmadik uszamban ugrott vízbe és gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott futamában, 33-hoz közeli ötven métereket úszott és remek, 2:07,73-as idővel jutott be az esti elődöntőbe.

Hosszú a negyedik uszam hatos pályáján tempózott és már a rajt utáni kidelfinezés után élre állt. 100-nál 1:01,30 volt a részideje, a végén ugyan megközelítette a kínai Zhang, de ő is futamgyőztesként csapott célba. Ideje: 2:07,25.

Hosszú az első, Szilágyi az ötödik helyen kvalifikálta magát a legjobb 16 közé. Jó hír, Hosszú Katinka nem lép vissza a 200 pillangó középdöntőjétől, annak ellenére, hogy az esti programban így két versenyszámban is érdekelt, lévén 200 gyors döntőt is úszik. Mi lesz itt?

200 vegyes

Sós Dániel, Dr. Sós Csaba szövetségi kapitány fia 200 vegyesen a negyedik futamban volt érdekelt. Három-négy hete tudhatta meg, hogy Verrasztó Dávid nem áll rajtkőre ebben a számban. Pillangón tizedik, hát után hatodik helyen fordult. Mell után visszacsúszott a nyolcadik helyen. Jól hajrázott és végül 2:01,54-es ideje a 22. helyhez volt elegendő a 44 induló közül.

A délelőtt eddigi versenyszámairól bővebben itt olvashat.