Dr. Csernus Imre: Hát nem az óvodában vagyunk

A női vízilabda-válogatott mentális felkészüléséért felelős szakember amondó, neki is meg van a felelőssége a keddi negyeddöntő kudarcában.

Amikor egy csapat a második félidőben megijed, az kudarc. Az első félidőben ennek nyoma nem volt. Dühös voltam, mert teljesen más kommunikációt nyomtak délelőtt. Nyoma sem volt mindennek. Ez persze nem mentesíti az én felelősségemet, mert gondolnom kellett volna rá. Én csak bizalommal tudok dolgozni. Ha valaki nekem azt mondja, köszönöm jól vagyok és várom az esti meccset, akkor azt el fogom hinni neki. Hát nem az óvodában vagyunk

– válaszolta az M4Sport riporterének arra vonatkozó kérdésére Dr. Csernus Imre, a női vízilabda-válogatott mentális felkészüléséért felelős szakember, hogy mi történt hétfő este a Kanada ellen 6-4-re elvesztett negyeddöntő mérkőzésen.

Példátlan vereség a magyar póló történetében
Három negyedben gólt sem szereztek a női pólósok Kanada ellen, 34 kísérletből négyszer talált be a csapat, Bujka és Keszthelyi összesen kilenc próbálkozásából egy gól sem esett.

A jövőbe tekintve két utat lát Csernus doktor.

A lányok vagy megmutatják maguknak, hogy mire képesek. Vagy elbuknak, elbukunk.

A női vízilabda válogatott szerdán, 15 órától játszik az 5-8 hely sorsáról döntő mérkőzésen Görögország ellen.