Vizes vb hírek

Montenegróval ikszeltek, mégis kiestek a vébéről

Kanadai-brazil mérkőzéssel indult a péntek délutáni program a vizes világbajnokság férfi pólótornáján, a kérdés pedig az volt, hogy Kanada továbbjut-e a csoportból, vagy meglepetésre már most befejezi a szereplést.

A vártnál szorosabban alakult a meccs, a félidőben például 4-4 volt az állás, aztán az utolsó negyedet már a kanadai csapat várta 6-5-ös előnyből. A negyedik játékrészben egyenlített a dél-amerikai együttes, ami izgalmassá tette a helyzetet, Kanadának ugyanis csak a győzelem volt jó.

Nem sikerült megszerezniük a győztes találatot, mindez pedig azt jelenti, hogy az A csoport negyedik helyén végeznek (bár azonos pontja van Kazahsztánnal, de az egymás elleni meccset a kazahok nyerték) és befejezték a vébét. Pedig még egy Montenegró elleni döntetlennel kezdtek…