Valaki nagyon meg fogja szívni az oroszok ellen a vizes vb-n

Az orosz női vízilabda-válogatott a vártnak megfelelően nagyon elverte Kazahsztánt a női torna D csoportjában, 15-6 lett a vége. Ezzel ebben a négyesben véget értek a küzdelmek, a görögök zártak az élen, ők már negyeddöntősök, az ausztrálok a másodikak, az oroszok a harmadikak, a kazahok pedig csoportutolsóként befejezték a szereplésüket a vébén.

Ez a meccs egyébként hatással van a magyarok csoportjára. Aki C jelű kvartett másodikja lesz, az játszik a nagyon kellemetlen oroszok ellen.

Az első két hely csütörtök este 20 óra 10 perctől a magyar-holland mérkőzésen dől el. Bujka Barbaráék egy döntetlennel is bejuthatnak egyből a negyeddöntőbe.

Az is eldőlt ezzel a végeredménnyel, hogy az egyik, negyeddöntős szereplésért vívott párharcot majd Ausztrália és Franciaország vívja egymással. Meglepő lenne, ha nem az ausztrálok lennének majd ott a nyolc között.