14 vb-aranynál jár, de Romasina még messze van

Szvetlana Kolesznyicsenko a második aranyérmét szerezte meg a vizes világbajnokságon, mivel vasárnap Alekszandra Packeviccsel megnyerte a szinkronúszók páros technikai döntőjét a Városligetben.

Az oroszok harmadik budapesti aranyát begyűjtő duó 95.0515 ponttal nyert. A szólóban szombaton győztes Kolesznyicsenko (a fenti képen jobbra) összességében 14. vb-elsőségét szerezte, ezzel honfitársainak rangsorában utolérte a harmadik helyen Anasztaszija Davidovát. A rangsor élén Szvetlana Romasina áll 22 arannyal, második Natalija Iscsenko húsz sikerrel.

Ez volt a sportágban egyeduralkodónak számító Oroszország 51. világbajnoki érme, benne a 46. aranya 5 ezüst mellett.

szinkronúszás, páros technikai döntő, világbajnok: Szvetlana Kolesznyicsenko, Alekszandra Packevics (Oroszország) 95.0515 pont